سرعت، سبقت غیرمجاز و خواب آلودگی علل ۸۰ درصدی تصادفات

دسته بندی: اخبار برچسب , تاریخ نوشته:اسفند ۱۵, ۱۳۹۷

سرعت، سبقت غیرمجاز و خواب آلودگی علل ۸۰ درصدی تصادفات

سرعت، سبقت غیرمجاز و خواب آلودگی علل ۸۰ درصدی تصادفات/مردم هشدار ها و توصیه های پلیس را جدی بگیرند
گروه ناجا – فرمانده نیروی انتظامی گفت: سرعت و سبقت غیرمجاز ، خواب آلودگی و عدم توجه به قانون، علت وقوع ۸۰ درصد از تصادفات است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس؛ سردار “حسین اشتری” در حاشیه چهاردهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مطابق سنوات گذشته، نیروی انتظامی قرارگاه ترافیکی ویژه نوروز ۹۸ را راه اندازی کرده است؛ اظهار کرد: این قرارگاه از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فررودین ۹۸ فعال است و همه نیروهای پلیس در خدمت مردم عزیز و مسافران هستند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به برگزاری چهاردهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، ادامه داد: در این همایش ضمن بررسی عملکرد یکسال گذشته، موضوعات و  دستورالعمل های جدید ابلاغ شد تا همکاران با آمادگی بیشتر و بهتری به ویژه در ایام نوروز در خدمت مردم باشند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: همه نیروهای پلیس برای اجرای مأموریت ها آماده هستند و ان شاء الله رعایت قانون و قانون مداری مدنظر و ملاک مردم باشد.

وی خطاب به مردم توصیه کرد: ان شاءالله هموطنان عزیز نیز تذکرات و هشدارهای پلیس را جدی بگیرند چرا که این مهم به نفع راننده، سرنشینان خودرو و سایرین است.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد تصادفات به دلیل سبقت و سرعت غیرمجاز ، خواب آلودگی و عدم رعایت قوانین و مقررات است، تأکید کرد: ان شاء الله همه مردم به رعایت قانون عنایت و توجه ویژه داشته باشند تا کمتر شاهد حوادث تلخ و تصادفات باشیم.

سردار اشتری با بیان اینکه وقوع تصادفات علل های مختلفی دارد، بیان کرد: عامل انسانی، جاده و خودرو سه عامل مهم در وقوع تصادفات هستند و در این میان عامل انسانی نقش پررنگی دارد برای همین همواره به رانندگان توصیه می کنیم قانون مداری را ملاک عمل قرار داده و از سرعت و سبقت غیرمجاز جدا پرهیز کنند و هر ۲ ساعت یکبار پس از رانندگی ، حتما استراحت کنند.

وی اضافه کرد: در علل و عوامل دیگر وقوع تصادفات مانند جاده و خودرو و…، سهم سایر دستگاه ها مشخص شده است .

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان با اشاره به وجود ۳ هزار و ۳۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور، تأکید کرد: رفع این نقاط حادثه خیز قطعا در کاهش تصادفات موثر است و وزارت راه و شهرسازی در این خصوص مسئول می باشد البته باید بگویم وزیر راه اهتمام جدی در رفع این نقاط را دارد و ان شاء الله هر چه سریعتر نقاط حادثه خیز رفع و اصلاح شود.

فرمانده ناجا در پاسخ به این سوال که آیا مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر ابلاغ پیامکی تخلفات در ایام نوروز ، اجرایی می شود، گفت: پس از طی فرآیند قانونی و ابلاغ، قطعا این مهم نیز صورت می پذیرد.

اشتراک گذاری این پست